poděkování udělené
SDH Svádov Úřadem
městského obvodu Střekov
za pomoc při povodních
v červnu 2013

  Božtěšický dvojboj
10. říjen 2021
Do dalších závodů letošní sezóny jsme nastoupili tentokrát v Božtěšicích a opět jsem byli na "bedně" Tým mladších žáků si přivezl 8. a výtečné 3. místo a tým starších žáků vybojoval perfektní 2. místo. Přípravce "bedna" těsně utekla, když skončila čtvrtá. Více informací připravujeme.

  O POHÁR SVÁDOVSKÝCH PLAMÍNKŮ
3 říjen 2021
Dnešní nedělní dopoledne přineslo nejen krásné podzimní počasí, ale také mnoho kvalitních sportovních výsledků. Celkem 7 sborů dobrovolných hasičů ústeckého okresu postavilo své elitní týmy do závodů O pohár Svádovských Plamínků a O pohár Josefa Piekeho.
Po roce represí v souvislosti s COVIDEM se uskutečnil druhý ročník závodů. I přes lehčí převahu Svádovských družstev bylo znatelné, že si i ostatní sbory už závod také z minula "osahaly". Časy všech družstev byly velmi vyrovnané a všechny kategorie nadupané natěšenými závodníky. Někteří si v "žebříkomobilu" jedoucím k zásahu i zahoukali, pár hasičů si v posteli zapomnělo botu a někteří dokonce v zápalu boje "opustili" předčasně "plavmo" kladinu.  Ale i tak dokončili závod všichni. Hřebem akce byl závod o putovní pohár Josefa Piekeho. Dospělí závodníci poměřili své síly a bylo na co se dívat. Chvílemi se nasazení a zarputilost týmů dospělých mohla rovnat té v dětských kategoriích. Na výrazech některých závodníků po proběhnutí, hlavně z rodičovských týmů bylo vidět že sáhnuli na dno, ale byla vidět také spokojenost, že trať za vypětí všech sil zdolali. Závodníci si odnesli hodnotné odměny a hlavně prima sportovní zážitek.

kompletní výsledky soutěže

fotografie ze závodu dětí a dospělých


fotografie týmů přípravek a zahájení


malé video ze závodů


  Telnický SAMOVAR
19. září 2021
Výsledky našich v soutěži družstev

2. místo - tým mladších žáků
3. místo - tým starších žáků


  Závody přípravek OSH Ústí nad Labem
12. červen 2021
Výsledky našich v soutěži družstev:
1. místo
Nikola Lerchová, Nikol Bardounová, Rozárka Musilová
2.místo
Petr Selinger,Kristýna Žižková, Sebastian Ješko
4. místo
Sofia Vaněčková, Lukáš Pavelka, Martin Myka
9.místo
Ema Vilímková, Samuel Ješko, Marek Pacák, Rozárka Rokošová

Výsledky našich v soutěžích jednotlivců:

starší dívky  
1.místo Nikol Bardounová
3.místo Rozálie Musilová

mladší chlapci
2.místo Samuel Ješko


  Útoky hry "Plamen" na Užíně
22. květen 2021
Výsledky hry plamen:

mladší žáci :

starší žáci:  


  Opět trénujeme
květen 2021
Coronavirus nekompromisně poznamenal v posledním roce naší činnost s mládeží, ale díky uvolňujícím se opatřením už opět můžeme trénovat, takže doražte. Informace o tréninkách na našich stránkách nebo  popř. u Vašich trenéru. 

  Nábor do JPO - družstvo Svádov
květen 2021
Jednání o aktivaci svádovského družstva JPO Střekov nabrala druhý dech, družstvo je téměř kompletní, ale pokud máte zájem určitě se ozvěte Radkovi Bardounovi (tel:721 327 504)  nebo Láďovi Jelínkovi.(tel: 725 713 595)

  Chovejme se ke svému okolí slušně
březen 2021
Díky činnostem osadního výboru vznikla na území Svádova další sběrná místa na tříděný odpad, chtěli bychom tímto požádat občany Svádova, aby ukládali odpad do určených kontejnerů a ne k nim. Chodí kolem nich mimojiné např. děti a rozbité kusy skla, a jiné nebezpečné věci, které se u kontejnerů v poslední době opakovaně nacházejí pro ně mohou být nebezpečné. DĚKUJEME.

  O pohár Svádovských plamínků 2. ročník
ZRUŠENO
v neděli 4.10.2020 se měl konat 2 ročník závodů O pohár Svádovských plamínků, Epidemie COVID19 a s ní související ochranná opatření nakonec nedovolila jejich konání. Snad se podaří uskutečnit náš závod v jiném termínu. Hodně zdraví všem.

  NÁBORY - NÁBORY - NÁBORY - NÁBORY
září 2020
Jako každý rok i letos máte možnost dát svou ratolest k našim dobrovolným hasičům v měsíci září kontaktujte naše trenéry a přijďte si vyzkoušet nějaký ten trénink, rádi Vás uvidíme

  Soustředení mládeže - prázdniny
27.-30.8.2020
V posledních dnech letních prázdnin se uskutečnilo soustředění naší mládeže na hřišti "U Koruna" ve Svádově, během soustředění jsme nacvičovali dovednosti na nadcházející závody ale také jsme třeba navštívili lezeckou stěnu, více ve fotogaleriích.

  Zesnul člen SDH Svádov Jarda Kronďák
20. březen 2020
Jakoby nebylo v poslední době dost špatných zpráv je nám nepříjemnou povinností sdělit další. Za tragických okolností zemřel člen našeho SDH Jaroslav Kronďák. Chtěli bychom vyjádřit pozůstalým soustrast. Je nám velice líto, že už tu není s námi.

  Tréninky až do odvolání ZRUŠENY
12. březen 2020
Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v ČR jsou až do odvolání zrušeny všechny tréninky dětí. Stejně tak jsou rušeny, nebo přesouvány termíny závodů. Více info podají instruktoři.

  Shromáždění delegátů SDH okresu Ústí n. L.
7. březen 2020
V neděli proběhlo shromáždění delegátů SDH okresu Ústí nad Labem, více informací pod odkazem níže na stránkách OSH ÚL

  Nová vrata na kontejneru
1. březen 2020
V neděli proběhla montáž nových vrat na kontejner určený pro skladování tréninkových pomůcek žactva. Nová vrata zajistil Mirek Schneberger.  Závody mládeže - TISÁ
22. únor 2020
V sobotu jsme vyrazili na první ročník závodů SDH v Tisé i zdejší SDH zkusilo uspořádat vlastní závod. Přivítalo nás zde zprvu sychravé počasí s teplotami kolem nuly, ale počasí se umoudřilo a tak se dalo i docela slušně závodit.

Naše přípravka vyrazila na trať ve třech čtyřčlenných hlídkách. Hlídka ve složení Natálka Rokošová, Nikča Bardounová, Týna Žižková, Péťa Selinger získala 2. místo, hlídka ve složení Jan Kasl, Tomáš, Jirka a Matyáš Markovi získala 3. místo a hlídka ve složení Agáta Backová, Matěj Hobst, Rozárka Musilová a Lukáš Pavelka získala místo páté z celkem z 9. startujících hlídek.

Hlídek mladších žáků pak na trať vyrazilo deset, z SDH Svádov byly tři. Hlídka ve složení ... získala výborné 1.místo, hlídka ve složení .... získala 4. místo a hlídka ve složení .... pak místo šesté.

První závod se v Tisé vydařil, příští rok se určitě zase zúčastníme.


  Výroční valná hromada
sobota 18. ledna 2020
V sobotu 18.1.2020 od 10:00 hodin proběhla v restauraci Koruna valná hromada SDH Svádov.

  Stromek ke stromku, vysázíme les
sobota 19. října 2019
Přijali jsme výzvu Lesů ČR a v sobotu jsme se s dětmi zúčastnili v Lovečkovicích akce nazvané "Den za obnovu lesa". Cílem akce bylo seznámit generaci našich nejmenších s problematikou ochrany živ. prostředí a důležitosti udržování našich lesů v dobré kondici.

  Božtěšický dvojboj
sobota 12. října 2019
Vyrazili jsme na tradiční Božtěšický dvojboj skládající se z disciplín "hasičský kuželník" a "zásah se džberovou stříkačkou". V nabitém startovním poli 14 hlídek mladších žáků získala hlídka Svádov "B" 1. místo. 

  V Duchcově jsme zaváleli
sobota 5. října 2019
O tomto víkendu jsme vyrazili na závody do Duchcova. Povaha závodu je obdobná jako našeho závodu O pohár Svádovských plamínků. Takže jmse měli z minulého víkendu natrénováno a bylo to vidět. Přivezli jsem opět kvalitní umístění. (více info přípravujeme)

  O pohár Svádovských plamínků
sobota 28. září 2019
O tomto víkendu proběhl první ročník závodu O pohár Svádovských plamínků, pořádaný SDH Svádov. Poslední dny svým děšťovým přívalem vyvolávaly v pořadatelském sboru obavy, ale počasí se nakonec umoudřilo a když se mlha ráno protrhala mohlo začít premiérové Svádovské klání. Hlídky sborů od přípravky po dospělé se vydaly na trať simulující výjezd hasičského družstva k zásahu. Trať sdružovala fragmenty dovedností hasičské všestrannosti. Všechny týmy se výzvy v novém závodě zhostili se ctí a rvali se jako lvi. Ostatně jak jinak by měli bojovat ve svátek České státnosti. V závěru na sebe strhli pozornost trenérské hlídky v závodu dospělých nazvaném O pohár Josefa Piekeho (prvního starosty SDH Svádov) Ceny nejlepším týmům předali starosta ÚMO Střekov p. Vinš, ředitel ZŠ Nová p. Kolský a ředitel ZŠ E. Krásnohorské p. Alinče.

Přehled výsledků je níže, první fotogalerie je na našem faceboku mládeže, další bude zveřejněna v neděli večer.

           Víkendové soustředění
víkend 21. - 23. červen 2019
Soutěžní sezónu jsme po vynikajících výsledcích zakončili víkendovým soustředěním na hřišti u rest. Koruna ve Svádově.

  Dětské sportovní odpoledne
sobota 8. červen 2019
Ve spolupráci SDH Svádov, Osadního výboru, Svadnetu, ÚMO Střekov a dalších svádováků proběhlo i letos tradiční sportovní odpoledne na kterém se vyřádily naše ratolesti. Děti po absolvování každé z disciplín obdrželi malou sladkost, nebo věcnou odměnu. Opět byla k vidění hasičská a policejní technika, letos nás navštívili se svou expozicí rybáři a program zpestřily mažoretky a skupina NEW-TOSOUWONI.

  Nový skladovací prostor na tréninkový materiál dětí
pátek 31. květen 2019
Sezóna 2018 - 2019 se pomalu chýlí ke konci a s ní i půl roční martýrium a starosti ohledně zajištění potřebného skladovacího prostoru na pomůcky pro trénink dětí, neboť aktuální zbrojnice není nafukovací a pomůcek je opravdu hodně. Pro novou sezónu již dorazil přepravní kontejner, díky kterému budou mít děti na hřišti u rest. Koruna vše potřebné po ruce. Nyní je potřeba jej zvelebit tak aby nehyzdil hřiště a aby mohl být užíván pro účel pro který byl nakoupen. Následně bude umístěn na finální místo na hřišti u rest. Koruna, na kterém jsme pro uvedený účel získali povolení k dlouhodobé výpůjčce části pozemku.

  Poslední trénink přípravky v roce 2018 - 2019
středa 29. květen 2019
Dnes proběhl poslední trénink přípravky v tomto školním roce. Pro některé to byl i poslední trénink ve skupině přípravky vůbec. Od příštího roku nás budou Míra Šolc, Matúš Simoňak, Lukáš Petrášek, Sofie Nevečeřalová, Ondra Laube, Kája a Xenie Kubíkovi a Sofča Helebrantová reprezentovat jako mladší žáci. Za jejich výkony v přípravce dekujeme a už se těšíme jak budou získávat další úspěchy jako žáci. A těm co zůstávají v přípravce vzkazujeme ať si odpočinou, příští rok to bude hlavně na nich navázat na skvělé výkony přípravky :-)

  Kácení máje ve Svádově
sobota 25. květen 2019
Letos tradiční kácení máje prováděla aspoň v jeho první polovině nepřízeň počasí. Lijáky přes odpoledne hodně stěžovaly cestu kapely a družby po Svádově. K večeru se ale počasí umoudřilo a než vyrazila babka s dědkem pro dřevo ukázalo se i sluníčko. Májka tak zase padla za oběť babce (Janu Kolmanovi) a dědkovi (Miroslavu Schnebergerovi) Ani myslivec s tím nic nenadělal. Letos Nějak foukal vítr a májka padla hodně bokem od natipovaných míst dopadu.  Výsledky soutěže PLAMEN - žáci
víkend 25. - 26. květen 2019
Tento víkend patřil závodnímu klání našeho žactva. Celoroční soutěž PLAMEN vyvrcholila kláním které jako minulý týden proběhla na hřišti TJ Svádov - Olšinky.

V celoroční soutěži PLAMEN 11 družstev se umístilo družstvo mladších žáků Svádov "A" na druhé místě, družstvo Svádov "B" pak deváté místo.

V dílčím závodě běh na 60 metrů mladší dívky z 26 místného startovního pole obsadila Natálie Vrbová druhé místo.

Fotografie připravujeme

          
  Výsledky soutěže PLAMEN  - přípravka
neděle 19. květen 2019
Děti naší přípravky se o víkendu postavily na start závěrečného kola soutěže PLAMEN 2018 - 2019.

V celoroční soutěži PLAMEN 25 tříčlenných družstev si naše družstvo "A" odneslo první místo. GRATULUJEME

V závodě běh dívek na 40 metrů z překážkami v kategorii 5 - 6 let obsadily všechna tři první místa  dívky z SDH Svádov. Zvítězila Sofie Nevečeřalová, na druhém místě skončila Xenie Kubíková a bronz brala Sophie Helebrantová. V kategorii chlapců na stejné distanci bral druhé místo Petr Sellinger.

"Kvalitní umístění našeho nejmenšího potěru je zúročení velice kvalitní celoroční práce instruktorek přípravky Míši Brablecové a Káti Kaslové, ty za asistence zapálených rodičů ukázaly co v našich dětech je." uvedl starosta SDH Svádov Radek Bardoun.

        


  Víkendové soustředění mládeže
11. - 12. květen 2019
Naši žáci se zúčastnili operativního přípravného soustředění před závěrem soutěže PLAMEN s cílem utkat se o místa nejvyšší. Počasí nám vůbec nepřálo, ale těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Soustředění se konalo na hřišti ve Svádově u rest. Koruna, děti  se stravovali v restauraci Koruna a spali na squashových kurtech. Dík za možnost realizace soustředění mimojiné patří Petrovi Vaněčkovi.

  Pálení čarodějnic ve Svádově
úterý 30.duben 2019
Každoroční pálení čarodějnic před Filipojakubskou nocí proběhlo od 16:00 hodiny. Děti se vyřádily při dovednostních soutěžích. K dispozici byli špekáčky, limonáda i drobné odměny. Hranice pak vzplanula těsně před 18:00 hodinou. Letos se čarodějnici opravdu nechtělo. Naznačuje to zřejmě že to zima se svým odchodem  bude slušně loudat. K poslechu hrál B-Band na zahrádce rest. Koruna. Pivo bylo každoročně ucházející, takže akce opět vydařená. Děkujeme všem za pomoc. Od příprav přes stavbu, zajištění herního odpoledne až pod dohoření vatry každoročně stojí akce soustu úsilí spousty lidí.  Has útoky a CTIF - Malé Březno
neděle 28. duben 2019
Hektický víkend pokračoval nedělními závody na fotbalovém hřišti v Malém Březně v závodech O pohár starosty OSH. Naše hlídky mladších žáků se postavily na start a opět se dostaly "na bednu". Získali jsme

2. místo v kategorii mladší žáci - požární útok, Hlídka ve složení:  E. Bardounová, J. Čermák, V. NOvák, A. Dočkalová, N. Vrbová, O Kolman, A Bělková,

3. místo v kategorii mladší žáci - útok CTIF, hlídka ve složení: E. Bardounová, J. Čermák, V. NOvák, A. Dočkalová, N. Vrbová, O. Los, O Kolman, A Bělková, A. Fraňková


  Závody v hasičských útocích - Chabařovice
sobota 27.duben 2019
Dnes jsme na fotbalovém hřišti v Chabařovicích nastoupili do závodu 6. Ročník o pohár starosty SDH Chabařovice. Opět se nám velmi dařilo a stáli jsme na stupních vítězů.

1. místo v soutěži - kategorie přípravka ve složení: Sophie Helebrantová, Sofie Nevečeřalová, Lukáš Petrášek, Xenie Kubíková, Karel Kubík, Ondřej Laube a Miroslav Šolc

2. místo v soutěži - kategorie přípravka ve složení: Ondřej Laube, Jan Kasl, Matyáš Marek, Tomáš Marek, Jiří Marek, Natálie Vičánková a Matyáš Bureš

3. místo v soutěži - kategorie mladší žáci ve složení: Bardounová, Los, Čermák, Dočkalová, Vrbová, Novák, Kolman

6. místo v soutěži - kategorie přípravka ve složení: Lukáš Pavelka, Jakub Laube, Agáta Backová, Rozálie Musilová, Matyáš Bureš, Jiří Marek a Natálie Vičánková

9. místo v soutěži - kategorie mladší žáci ve složení: Vrbová, Kasl, Brablec, Belková, Nevečeřalová, Čermák, Herolt, Heroltová


  Připravujeme dřevo a vatru na pálení čarodějnic
pátek 26. duben 2019
Pálení čarodějnic se blíží a přípravy jsou v plném proudu. už jsme byli na dřevě pro stavbu vatry. Všem co přišli pomoci a přiložili ruku k dílu děkujeme.

  Závody hasičské všestrannosti
neděle 7. duben 2019
V Malém Březně dnes proběhly závody hasičské všestrannosti. Závodu dnes přálo krásné jarní počasí. Na start se postavilo opravdu obrovské množství hasičských hlídek. V kategorii přípravky vyrazilo 28 hlídek a naše přípravka svou soutěž vyhrála a nechala za sebou všechny další hlídky. Ve vrchní části se umístila i druhá hlídka přípravky, která skončila na osmém místě.
V kategorii mladších žáků startovalo 23 hlídek, nasadili jsme v této kategorii čtyři hlídky. Skvělé páté místo vybojovala hlídka ve složení Terka Dočkalová, Natálka Vrbová, Dan Herolt, Ondra Kolman a Elča Bardounová. Další naše hlídky dokončili na desátém, třináctém a dvaadvacátém místě.
 
          

  Podpoří nás Ministerstvo školství
30. březen 2019
Letos jsme uspěli již s druhým dotačním titulem, tentokrát naší mládež podpoří Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Poskytnuta nám bude účelová částka na činnost mládeže ve výši 40700,- Kč.

  Odborky dětí SDH Svádov
středa 27. březen 2019
Proběhly zkoušky odborností mládeže našeho sboru a jsme tak bohatší o další specialisty. Mládežníci získali 6x odbornost preventista junior šlo o Ondřeje Lose, Alex Nevečeřalovou, Adélu Fraňkovou, Elenu Bardounovou, Terezu Vrbovou a  Jakuba Čermáka, odbornost preventista získaly Klára Wundrawitzová a Tereza Dočkalová a odbornost strojník získal Jan Čermák. Všem úspěšným odborníkům gratulujeme. Foto se připravuje

  Pokračujeme v úklidu potoka
neděle 17. březen 2019
Zase jsme udělali kus práce u našeho potoka, k dalšímu čištění bylo třeba zbavit koryto a val potoka náletových dřevin, kterých bylo opravdu velké množství. Všem kteří se zúčastnili děkujeme.

  Úklid cyklostezky ve Svádově
sobota 9. březen 2019
Pod záštitou "Vitasport Matraton" se uskutečnil úklid cyklostezky. Zúčastnili se i někteří dobrovolní hasiči. Akci doprovázela silná nepřízeň počasí v podobě větru a deště. Ale hrstka zarputilých v okolí cyklostezky posbírala velké množství odpadu. Účastníci byli až překvapeni kolik odpadu se na uklízeném úseku a jeho okolí nacházelo.

  Preventivní činnost - školka Svádov
26. únor 2019
Dnes zavítali Radek Bardoun (za hasiče) a Pavel Bardoun (za Policii ČR) na tradiční zimní preventivně bezpečnostní dopoledne do mateřské školky ve Svádově. Děti se seznámily s výstrojí a výzbrojí hasičů a policie, také se dověděly o tom jak poznat hasiče a policistu a co policista a hasič dělají. Děti absolvovaly několik soutěží a nakonec dostaly omalovánky, pexesa a pamětní listy  poskytnuté Preventivně informační skupinou Územního odboru PČR - Ústí nad Labem.

  Zimní sraz
23. únor 2019
V sobotu 23. února jsme vyjeli na zimní sraz konaný v Petrovicích. Naše řady ještě před odjezdem trochu prořídli díky virozám. Ale i tak jsme se nedali a v kategorii mladších žáků ve které startovalo celkem 12 hlídek (z toho dvě naše) jsme urvali první místo (hlídka Svádov "B") a druhé místo (hlídka Svádov "A"). Byla dost zima, v Petrovicích kolem -7°C. Takže jsem dozávodili, dali buřta a šup domu.

       


  Dotace ŠEKY 2019 pro SDH SCHVÁLENA
20. únor 2019
Magistrát města Ústí nad Labem schválil žádost o dotaci na sportovní aktivity žactva SDH Svádov a činnost s dětmi jsme tak získali 63000,- Kč. Uvedené fin prostředky budou náčerpány pro kompletaci mluv kolem dubna a května 2019

  Nový web mládeže SDH Svádov
18. únor. 2019
Vzhledem k nabitému itineráři naší mládeže, množství informací vč. učebních podkladů vznikl web naší mládeže, odkaz na něj najdete vpravo v rubrice "mladý hasič"

 

Článek o stavu sborů hasičů na Střekově
4. leden 2019
Na webu Ústeckého deníku vyšel článek o stavu sborů SDH Střekov a SDH Svádov,  článek si přečtete kliknutí na odkaz


 

Výroční schůze SDH Svádov
5. leden 2019
dne 5.1.2019 se v restauraci KORUNA uskutečnila výroční schůze SDH Svádov. Během schůze starosta SDH shrnul činnosti SDH za rok 2018, poukázal na plnění dotačního titulu SDH, díky kterému bylo získáno další vybavení sboru, byli přijati noví členi sboru Miroslav Schneberger a Petr Čermák, Shrnuta byla i činnost mládeže ze strany šefrenérky Adéli Briksové, také byly nastíněny ze strany Katky Kaslové první obrysy závodu pořádaného SDH Svádov v září 2019 a další. Kompletní zápis z valné hromady bude k dispozici do konce ledna 2019