Výroční schůze SDH Svádov
uskuteční se 6.1.2018
dne 6.1.2018 v 10:00 se v restauraci KORUNA uskuteční výroční schůze SDH Svádov, všichni členi SDH jsou zváni, veřejnost nám také nevadí.


 

Příprava svádovského vánočního stromu
25. a 26. 11.2017
jsme instalovali a strojili u rest. Koruna ve Svádově nový vánoční stromek, slavnostně bude rozsvícen dne 2.12.2017 navečer na svádovské Mikulášské


 

Zabodovali jsme v tělocvičně
25.10.2017
V tělocvičně školy E.Krásnohorské jsme tento rok naposledy nastoupili k závodnímu klání a opět jsme byli úspěšní, tentokrát v dovednostní štafetě. Jedno z družstev naší přípravky bralo opět první místo a jedno z družstev mladších žáků bralo místo třetí. Kompletní výsledky najdete zde.


 

Likvidace škod po "Herwartovi" ve Svádově členy SDH Svádov
29.10.2017
Bouře Herwart byla jednou z nejsilnějších za posledních deset let ve střední Evropě, v rámci ČR byly v nížinách nejvíce zasaženy právě oblasti Ústí nad Labem. Nejčastěji za oběť vichřici padaly stromy. Jinak tomu nebylo tedy ani ve Svádově. Vzhledem k rozsahu škod byly v permanenci všechny dostupné síly a prostředky HZS Ústeckého kraje. Na pomoc po ohlášení operačním důstojníkovi HZS vyjelo i družstvo Svádov JPO Střekov ve složení Radek Bardoun (velitel zásahu), Dušan Bártl (strojník), Jindřich Špinar (motorová pila), k družstvu se připojili také členi SDH Svádov Jan Kolman (elektřina) a Vojtěch Rokoš (výškové práce, motorová pila)

Jmenovaní nejprve zasahovali v ul. Vítězná, u stanice MHD, kde větrným poryvům neodolalo hned několik jehličnanů. Při jejich zlomení a vývratu jednoho z nich (u domu č.p. 192) došlo i ke stržení elektrického kabelového vedení, díky kterému byla přerušena dodávka elektřiny do části Svádova. Zasahujícími členy SDH byly odklizeny části stromů ležící na pozemní komunikaci a chodníku a ty části, které překážely nadcházející opravě el. vedení.

Dalším odstraněným stromem z pozemní komunikace byl strom v ul. Chotkova (před č.p. 214) Tento strom jen díky shodě šťastných okolností nespáchal žádné vážnější škody na majetku. Zaparkované vozidlo, které v místě pádu stromu stálo několik minut před jeho pádem odjelo.

Nejsložitější likvidací byla pak likvidace vývratu jehličnanu padlého na rodinný dům v ul. Chotkova 225 pan Pacáka. Strom musel být podepřen a postupně odřezáván. Zde byly zcela zúročeny zkušenosti člena SDH Vojtěcha Rokoše, který má s uvedenou problematikou díky své profesi značné zkušenosti.

Posledním likvidovaný stromem byl strom zlomený a zavěšený nad pozemní komunikaci vedoucí na Budov

Fotogalerii ze zásahu si můžete prohlédnout


 

Psovodi na tréninku přípravky a sk. "B"
25.10.2017
Na dnešním tréninku překvapili naše nejmenší svěřence psovodi Městské policie v Ústí nad Labem. Děti měli příležitost sledovat simulaci zákroku psa s psovodem proti nebezpečnému pachateli a předvedeny jim byli i další dovednosti služebních psů. Za ukázku čtyřnohých strážníků děkujeme. Stejně tak i trenérům za zajištění akce.


 

Božtěšický dvojboj
14.10.2017
Před zimou jsme stihli ještě další ze závodních klání, tentokrát šlo o "nasazení" v Božtěšicích na zdejším tradičním dvojboji. Ve znovu kvalitně obsazeném závodě jsme získali další kvalitní umístění. Přípravka získala opět 1. místo, přičemž se závodníci museli  zdatně zhostit útoku se džberovkou a hasičského kuželníku. Úspěšní byli opět i mladší žáci "A", když si přivezli 3. místo. Zdatně absolvovali útok se džberovkou a na rozdíl od přípravky štafety požárních dvojic. Mladší žáci "B" pak obsadili ve své skupině místo poslední, ale jejich účast  je účastí spíše seznamovací, jde po většinou o čerstvé absolventy přípravky a tak se musí nejprve na poli žáků rozkoukat. Stejné umístění ve své kategorii získali i starší žáci. Konkurence je silná a není lehké v této kategorii dělat hned kvalitní výsledky.... ono to také přijde.

kompletní výsledky


 

Závody Duchcov
7.10.2017
V letošní závodní sezóně jsme poprvé vyrazili poměřit síly s ostatními sbory a to do Duchcova. V nabité konkurenci jsme posbírali co se dalo.

Mladší žáci "A" a přípravka ve své kategorii získala 1. místo, starší žáci pak ve své kategorii 3. místo. Zkušenosti sbírající žáci "B" obsadili 10. místo. Gratulujeme k výsledkům, hodně dobrá práce.


 

První tréninky
13. září 2017
Začali jsme už ve středu 6.9.2017. Pokud jste první trénink nestihli, nevadí. Žáci "A" mají jako vždy sraz každou středu v 16:30 hod. u hasičské zbrojnice ve Svádově u rest. Koruna. Žáci "B" a přípravka již v 16:00 hodin každou středu u školky ve Svádově v ul. Svatojakubská.
(rozdělení dětí do skupin bude "laděno" během měsíce září)
PROSTĚ PŘIJĎTE - těšíme se na Vás

fotogalerie z prvních tréninků

Nábory probíhají v rámci tréninků - více v sekci nábory


omluva administrátora: s příchodem nové závodní sezóny prochází www stránky rozsáhlejší administrací a proto mohou být některé stránky dočasně neúplné či nedostupné. Pavel Bardoun 

Dětské sportovní odpoledne
9. červen 2017
SDH Svádov v kooperaci s Osadním výborem připravili každoroční sportovní odpoledne na hřišti u rest. Koruna. Opět nechyběly atrakce pro děti. Nechyběla opět policie, nebo pěnová koupel na trávníku, ale o hlavní zážitek se postarala mašinka, která za námi přijela z Ústecké ZOO a vrcholem sportovního odpoledně byla ukázka zákroku jednotky Velké Březno, které přítomným ukázala vyproštění raněních při autonehodě. Všechny děti si odnesly spoustu zážitků, nějaké ty dobroty a maličkosti.

Velká fotogalerie na našem facebooku


 

Víkendové soustředění mládeže
16.-18. červen 2017
V závěru závodního ročníku 2016 - 2017 naši žáci vyjeli na víkendové soustředění. Více na našich facebookových stránkách.


 

Rozlučkový trénink přípravky
31. květen 2017
Sezóna závodního ročníku 2015 - 2016 končí a čekají nás prázdniny. A proto jsme se sešli na posledním tak trochu netradičním tréninku, kde si rodiče zkusili nástrahy hasičského sportu a kde jsme poděkovali "profíkům" z přípravky,  kteří odchází do mladších žáků. Jak to rodičům šlo se podívejte ve fotogalerii.


   

Kácení májky 2017
Letos se opět dědek s babkou za přispění myslivce skáceli svádovskou májku. Ovšem letos museli dědek s babkou s sebou vzít jejich novorozenou ratolest. Před kácením májky mohli zájemci natipovat místo dopadu májky zaražením kolíku s číslem.


    Pálení čarodějnic
31. květen 2017
Zase pálíme zimu a jaro je tady. Letošní vatra se opravdu vyvedla a její stavitelé si dali opravdu záležet. Jak příprava a pálení probíhalo???


Naši sponzoři:

Poděkování pro
SDH SVÁDOVpoděkování udělené
SDH Svádov Úřadem
městského obvodu Střekov
za pomoc při povodních
v červnu 2013